Language Currency
0

Sorular ve Cevaplar

Minyatür bahçelerimizle ilgili tüm sorularınızı burada yanıtlamaya çalışıyoruz. Aradığınız bilgi yok ise bize daima e-mail ya da telefonla ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Paspas'ın Bahçeleri'nin özelliği nedir?

Paspas’ın Bahçelerindeki tüm bitkiler canlıdır ve tüm minik mobilyalar ahşaptan tek tek elde üretilir. Paspasın Bahçeleri canlı minyatür bahçe tasarımlarıyla The New York Times başta olmak üzere sayısız ulusal ve uluslararası medyada yer almıştır.

Bahçe tasarımları koruma altında mıdır ?

Bahçe tasarımları Türk Patent Enstitüsü’ne 2011 yılında yapılan müracaat ile koruma altına alınmıştır. Tasarımların kopyalanması ya da benzerlerinin üretilmesi yasadışıdır. www.paspasinbahceleri.com web sitesindeki görsel ve yazılı malzemeler ancak www.paspasinbahceleri.com kaynak gösterilmek ve tasarımcı ismi belirtilmek suretiyle alıntı yapılabilir.

2 tip bahçe var : Bonsai bahçeleri ve sukulent bahçeleri. Bu bahçelerin özellikleri nedir ?

Bonsai bahçeleri / Bu bahçelerde minyatür ağaç görünümünde bitkiler kullanılmaktadır. Minik ağaçlar bakımı nispeten kolay türlerden seçilmektedir. Bu bahçelerin bir bölümü iç mekan bir bölümü ise dış mekan için uygun olup her bahçenin bakım bilgilerinde belirtilmektedir. Tüm bonsailer de olduğu gibi bu bahçeler için doğru sulama ve kuvvetli gün ışığı önemlidir.

Sukulent bahçeleri /Az miktarda sulama isteyen Sukulent türündeki bitkiler kullanılmaktadır. Aydınlık iç mekanlar için uygun olan ve bakımları bonsai bahçelerinden nispeten daha kolay olan bahçelerdir.

Tüm bahçelerimiz için oldukça detaylı bakım tavsiyelerimizi, bahçeniz ile birlikte gönderilen minik bakım kılavuzlarında bulabilirsiniz.

Minik ağaçlar ne kadar hızlı büyüyor.. Çok sık budamak gerekir mi ?

Kullanılan türler oldukça yavaş büyüdükleri için çok sık ve düzenli budama gerekmez.

Bazı bahçe modelleri ahşap kaplarda.. Bu kapların özellikleri nedir ?

Ahşap, yaşayan doğal bir malzemedir ve tüm bitkilerin canlı olduğu Paspas’ın minyatür bahçelerini daha da özel ve değerli kılar. Ahşap kapların nem dayanımlarını arttırmak için özel boya ve vernikler kullanılır. Ancak zamanla ahşap kaplarda kaçınılmaz olarak yıpranmalar meydana gelebileceği dikkate alınmalıdır.

Beğendiğim bahçeyi nasıl satın alabilirim ?

Satın almak istediğiniz bahçenin ilgili Online Sipariş Formunu doldurmanız yeterlidir. Bahçeniz sizin icin hemen hazırlanmaya başlanacaktır.

Ya da dilerseniz e-mail, telefon ya da WhatsApp üzerinden bize ulaşıp siparişinizi verebilirsiniz.

E-mail adresimiz : paspasinbahceleri@gmail.com   /    Tel : 0 536 8547716

Whatsapp  0 532 372 86 44

Gönderimler nasıl yapılıyor ? Bahçeler Türkiye'nin her yerine gönderilebiliyor mu ?

M ve S boy bahçelerimizi Türkiyenin her noktasına ulaştırmaktayız. XL ve L bahçelerimizin ise yalnızca Istanbul içinde gönderimi yapılmaktadır. Istanbul içinde bahçelerimiz  anlaşmalı özel arabalı kuryelerle gönderilmektedir. Istanbul dışına gönderimlerimiz ise özel korumalı kutular içinde itina ile paketlenerek MNG ya da Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir.

Sipariş verdiğimde fotoğraftaki bahçelerin aynısı mı gelecek ?

Web sitemizdeki bahçe fotoğrafları farklı bahçe tiplerini gösteren örnek fotoğraflardır. Bahçeniz fotoğrafta görülen kap içinde aynı tür bitkiler, aynı ebat ve renkteki mobilyalarla sizin için özel olarak hazırlanacaktır. Bitkiler örnek fotoğraftaki karakteristik özelliklere yakın olarak seçilir. Ancak her bitki kendi benzersiz özelliklerini taşıyacağı için ağaç formu ve boyutu farklılık gösterebilir.