fbpx

Bonsai 'ler Altındaki Minyatür Dünyalar

Her ağacın altında minicik büyülü bir dünya var. Bu eşsiz mekanı görünür kılmak için canlı minik ağaçların altında el yapımı eşsiz mobilya ve aksesuarlar kullanıyoruz.

TÜRKİYE'DE İLK

Paspas’ın Bahçeleri 2007 yılından beri dünyaca ünlü canlı minyatür bonsai bahçeleri tasarlamaktadır ve alanında Türkiye’de ilktir.  Çalışmalarımız 2007 ve 2011 yıllarında Türk Marka ve Patent Kurumu tasafından tesçil edilmiştir.

İSTANBUL'DA AYNI GÜN TESLİM

Bonsai bahçelerimizi İstanbul içinde aynı gün teslim ediyor ve bazı minyatür bahçelerimizi de Türkiye’nin her noktası için aynı gün kargoya veriyoruz.

Bonsai Bahçeler Nedir ?

Paspas’ın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri canlı minyatür bahçeler tasarlamaktayız. Minyatür ağaçların altındaki büyülü mekanları mimari kalitede ahşap maketler ve el yapımı özel minyatürler ile görünür kılmaya çalışıyoruz.

Bonsai bahçelerimiz başta The New York Times olmak üzere yerli ve yabancı medyadaki sayısız yayında yer almıştır. The New York Times gazetesindeki habere buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca alanında dünyanın en önemli kaynaklarından Bonsai Empire sitesi de çalışmalarımıza özel bir sayfada yer vermiştir. Ulaşmak için lütfen tıklayın.

NASIL HAZIRLIYORUZ ?

Minyatür ağaçlarımızı muhteşem güzellikteki ithal Carmona ve Zelkova türlerinden ya da Türkiye’de yetişen Şimşir ve Pitospohorum bitkilerinden seçiyoruz. Minyatür ağaçlarımızı seçerken, bazen yüzlerce bitki arasından tek bir bonsai adayı çıkaracak kadar titiz davranıyoruz. Canlı bitkileri ve el yapımı aksesuarlarımızı doğru ölçekte biraraya getirmek için de büyük hassasiyet gösteriyoruz.

Ateş dikeni minyatür bonsai bahçesi

Minyatür Bonsai Ağaçlarımız

Paspas’ın Bahçelerindeki her bir minyatür ağaç, ölçeğe uygun boyut, gövde ve dal orantıları dikkate alınarak seçilmektedir. Bonsai bahçelerimizi kendi tasarladığımız özel el yapımı ahşap ya da porselen kaplarda hazırlamaktayız.

Minyatür insan figürleri ve aksesuarlar

Bonsai Aksesuarlarımız

Bahçelerimizdeki aksesuarların büyük bölümünü detaylı çalışmalar ile tasarlıyor ve Türkiye’nin en yetkin atölyeleri ile işbirliği yaparak tek tek elde üretiyoruz. Sadece Paspas’ın Bahçeleri için hazırlanan minyatürler ile minik bahçelerimizi gerçek anlamda kişiselleştirilmiş hediyelere dönüştürmekteyiz.

Kişiselleştirilmiş Bonsai Bahçeleri

Canlı bahçelerimizi eşsiz minyatür aksesuarlar ile kişiselleştirebilirsiniz. Öğretmen, Doktor, Avukat, Eczacı gibi meslek temalı bonsai bahçelerinin yanında yeni bebek hediyesi, doğumgünü ya da sevgiliniz için aşk temalı bir tasarım…  Mevcut modellerimizden birini tercih edebilir ya da beğendiğiniz bahçeye siparişiniz esnasında ilaveler yapabilirsiniz.

Teraryum ve bonsai minyatür bebek figürü

Yeni Bebek Bonsai Bahçeleri

Hayata merhaba diyen erkek ve kız bebek bonsai bahçelerimizde, melek gibi huzurla uyuyan el yapımı minicik bebeklerimiz var.

Teraryum için minyatür aşk temalı figürler

Aşk Temalı Bahçelerimiz

O’nu mutlu edecek el yapımı minik aşk kitapları, gerçek minyatür çiçeklerle hazırlanan vazolar… Sevgiliniz için yıldönümü, sevgililer günü için satın alacağınız bonsai bahçelerimize eşsiz aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Minyatür pasta figürü

Doğum günü İçin Bonsai

Canlı minik bahçelerimizde en az gerçekleri kadar lezzetli minyatür polimer kil pastalar var! Üstelik unutulmaz bir doğum günü hediyesi için O’nun isimine özel.

Minyatur Bahce - Tip Bayrami - Kitap (2)

Meslek Temalı Bonsai Bahçeleri

Doktor için, bankacı için, öğretmen için özel hazırlanmış bonsai bahçeleri olur mu? Evet olur 🙂 Minik bahçelerimizi eczacıdan, avukata kadar her meslek gurubu için eşsiz aksesuarlarla kişiselleştirebilirsiniz.

SORU VE CEVAPLAR

Bonsai NEDİR VE NASIL HAZIRLANIR ?

Bonsai binlerce yıllık geçmişi olan uzakdoğu kökenli bir sanattır ve özünde doğaya, özellikle de ağaçlara duyulan saygı bulunmaktadır. Kelime anlamı “tabaktaki ağaç” olan bu sanat ile özel budama teknikleri kullanarak sığ kaplarda minyatür ağaçlar hazırlanmaktadır. Paspas’ın Bahçeleri, her ne kadar bonsai tekniklerini kullansa da bu sanatın katı sınırları içinde kalmaz. Kusursuz minyatür ağaçlardan çok minik ağaçlar altındaki minyatür dünyayı görünür kılmayı hedefler.

Paspas'ın Bonsai Bahçelerinin farkı nedir ?

Bonsai sanatı kusursuz minyatür ağaçlar elde etmeyi hedeflemektedir. Paspas’ın Bahçeleri olarak odak noktamız ise minik ağaçların altındaki büyülü mekanları görünür kılabilmektir. Bunu başarabilmek için doğru ölçekteki el yapımı ahşap minyatür mobilyalarımızı ve tek tek elde hazırlanan benzersiz aksesuarlarımızı kullanmaktayız. Üstelik bahçelerimizdeki minik tabelalarla tüm tasarımlarımız özelleştirilebilmektedir. Türkiye’nin minyatür bahçeler için hazırlanan ilk profesyonel sitesi olarak, tasarımlarımız Türkiye Marka ve Patent Kurumu tarafından tesçil edilmiştir.

Bonsai BAHÇELER İSTANBUL DIŞINA KARGO İLE GÖNDERİLİYOR MU ?

Paspasın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri minyatür bahçelerimizi, özel korumalı ambalajlarında Türkiye’nin her noktasına ulaştırmaktayız. Sadece birkaç özel model dışında, bahçelerimizin hepsini tüm Türkiye için sipariş verebilirsiniz. Tasarımlarımızı İstanbul içinde sevdiklerinize kuryelerimiz ile aynı gün ulaştırıyor ya da Türkiye’nin her noktası için kargoya veriyoruz.

Bonsai ÇEŞİTLERİ NELERDİR ? İÇ MEKAN MI YOKSA DIŞ MEKAN İÇİN Mİ UYGUNDUR ?

Bonsai bir bitki türü değil, bir tekniğin adıdır. İç ve dış mekan için uygun bitkiler üzerinde bu tekniğini uygulamak mümkündür. Paspas’ın Bahçelerinde biz hem Zelkova ve Carmona gibi iç mekan, hem de Şimşir ve Pitospohorum gibi dış mekan bitkilerini kullanmaktayız. Bonsai bakımı için ihtiyaç duyulan bilgileri de, bahçelerimizin yanında gönderdiğimiz bakım kartlarında sunmaktayız.

Bonsai BAHÇELERİNİN FİYATI NEDİR VE NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM ?

Tasarımlarımızın fiyatları kullanılan bitki türüne, aksesuarlara ve kap tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Bonsai fiyatlarını, içerdikleri aksesuarları ve kullanılan bonsai ağacının türünü ürün görseline tıkladıktan sonra tüm detaylarıyla görebilirsiniz. Alıcı bilgileri, hediye notunuz, bahçe tabelasına yazılacak metin ve aksesuar seçimlerini yaparak siparişinizi online olarak oluşturabilirsiniz.

KURUMSAL HEDİYE OLARAK Bonsai

Kişiselleştirilebilen minik bahçelerimizi 2007 yılından beri dünyanın en güçlü markaları için kurumsal hediyeler olarak tasarlamaktayız. Çalışanlarınız, iş ortaklarınız ya da müşterileriniz için eşsiz bir kurumsal armağan için sitemizin “kurumsal” bölümünde referans çalışmalarımızı incelemek için lüfen tıklayın.

0