fbpx

MİNYATÜR AĞAÇLARIN ALTINDAKİ DÜNYALAR

Her ağacın altında minicik büyülü bir dünya var. Bu minik mekanı görünür kılmak için el yapımı eşsiz mobilya ve aksesuarlar kullanıyoruz.

Tüm bahçelerimizi armağan edeceğiniz kişi için ismine özel hazırlanan minik bahçe tabelaları ile kişiselleştiriyor, O’nu en çok mutlu edecek aksesuarlarımızı ekliyoruz.

Bahçelerimizi İstanbul içinde aynı gün teslim ediyor ya da dilerseniz Türkiye’nin her noktası için aynı gün kargoya teslim ediyoruz

BONSAİ BAHÇELER - SİYAH SERİ

BONSAİ BAHÇELER NEDİR ?
NASIL HAZIRLIYORUZ ?

Paspas’ın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri minyatür bonsai bahçeleri tasarlamaktayız. Canlı minyatür ağaçların altındaki büyülü minik mekanları görünür kılmak için, mimari kalitede ahşap maketler ve el yapımı özel minyatürleri bir araya getiriyoruz. Minyatür ağaçlarımızı yurtdışından ithal edilen muhteşem güzellikteki Carmona ve Zelkova türlerinden ya da Türkiye’de yetişen en dayanıklı Şimşir ve Pitospohorum bitkilerinden seçiyoruz. Minyatür ağaçlarımızı seçerken, bazen yüzlerce bitki arasından tek bir bonsai adayı çıkaracak kadar titiz davranıyoruz. Bonsai lerimiz ve el yapımı aksesuarlarımızı doğru ölçekte biraraya getirmek için de büyük hassasiyet göstermekteyiz.

Paspas’ın Bahçeleri olarak Bonsai bahçe çalışmalarımız Amerika’da The New York Times gazetesinde yer almıştır. (Buradan ulaşabilirsiniz)

Ayrıca dünyanın en önemli bonsai kaynaklarından Bonsai Empire sitesi de Bonsai çalışmalarımızı özel bir sayfa yer vermiştir. (Buradan ulaşabilirsiniz)

bonsai-bahceleri-paspasin-bahceleri

Minyatür Bonsai Ağaçlarımız

Paspas’ın Bahçelerindeki her bir minyatür ağaç, aksesuarlarımıza uygun boyutta, bitki gövde ve dal orantıları dikkate alınarak seçilmektedir. Bonsai bahçelerimizi yine kendi tasarladığımız özel işlemden geçirilmiş el yapımı ahşap kaplarda ya da porselen özel kaplarda hazırlıyoruz.

bonsai_bahceleri-minyatrler-paspasin-bahceleri

Bonsai Aksesuarlarımız

Bonsai bahçelerimizde kullandığımız aksesuarların tamamına yakın bölümünü Paspas’ın Bahçeleri olarak tasarlıyor ve Türkiye’nin en yetkin atölyeleri ile işbirliği yaparak üretiyoruz. Sadece Paspas’ın bonsai bahçelerinde bulabileceğiniz minyatürler ile canlı minyatür ağaçları tam da armağan edeceğiniz kişiye uygun, gerçek anlamda kişiselleştirilmiş bir hediye haline getiriyoruz.

BONSAİ BAHÇELER - BEYAZ SERİ

BONSAİ BAHÇELER - RING SERİSİ

BONSAİ BAHÇELER - BAMBU SERİSİ

BONSAİ BAHÇELER - BASIC

Kişiselleştirilmiş Bonsai Bahçeleri

Canlı bonsai bahçelerimizi eşsiz minyatür aksesuarlar ile kişiselleştirebilirsiniz. Öğretmen, Doktor, Avukat, Eczacı gibi meslek temalı bonsai bahçeleri… Ya da bebek hediyesi, sevgiliniz, doğumgünü gibi özel konseptli bir minyatür bahçe… Dilerseniz hazır bonsai modellerimizden birini tercih edebilir ya da beğendiğiniz minik bahçeye siparişiniz esnasında el yapımı benzersiz aksesuarlarımızdan ilaveler yapabilirsiniz.

minyatur-bahce-erkekbebek

Yeni Bebek Bonsai Bahçeleri

Hayata merhaba diyen erkek ve kız bebek bonsai bahçelerimizde, birer melek gibi huzurla uyuyan her biri el yapımı minicik bebeklerimiz var.

Minyatur Bahce - Md (5)

Doğum günü İçin Bonsai

O’nu mutlu edecek el yapımı minik aşk kitapları, gerçek minyatür çiçeklerle hazırlanan vazolar… Sevgiliniz için yıldönümü, sevgililer günü için satın alacağınız bonsai bahçelerimize eşsiz aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Minyatur Pasta Servisi

Kişiselleştirilmiş Bonsai Bahçeleri

Bonsai bahçelerimizde en az gerçekleri kadar lezzetli minyatür polimer ki pastalar kullanıyor ve O’nun için unutulmaz bir doğum günü hediyesi hazırlıyoruz.

Minyatur Bahce - Tip Bayrami - Kitap (2)

Meslek Temalı Bonsai Bahçeleri

Doktor için, bankacı için, öğretmen için özel hazırlanmış bonsai bahçeleri olur mu ? Evet olur 🙂 Bonsai bahçelerimizi eczacıdan, avukata kadar her meslek gurubu için eşsiz aksesuarlarla kişiselleştirebilirsiniz.

BONSAİ BAHÇELER

BONSAİ NEDİR?

Bonsai binlerce yıllık geçmişi olan uzakdoğu kökenli bir sanattır. Bonsai’nin özünde doğaya ve özellikle de ağaçlara duyulan saygı vardır. Kelime anlamı tabaktaki ağaç olan Bonsai, özel budama teknikleri kullanarak sığ kaplarda minyatür ağaçlar hazırlanmaktadır. Paspas’ın minyatür bahçeleri, her nekadar bonsai tekniklerini kullansa da bu sanatın katı sınırları içinde kalmaz, kusursuz minyatür ağaçlardan çok minik ağaçlar altındaki minyatür dünyayı görünür kılmayı hedefler.

BONSAİ BAHÇELERİMİZİ NASIL HAZIRLIYORUZ ?

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

BONSAİ BAHÇELER KAGO İLE GÖNDERİLİYOR MU ?

Paspasın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri Bonsai bahçelerimizi, özel korumalı ambalajlarında Türkiye’nin her noktasına ulaştırmaktayız. Sadece birkaç özel model dışında, bonsai bahçelerimizin hepsini tüm Türkiye için sipariş verebilirsiniz. Bonsai bahçelerimizi İstanbul içinde aynı gün ulaştırıyor ya da Türkiye’nin her noktası için aynı gün karoya veriyoruz.

BONSAİ BAHÇELERİ İÇ MEKAN MI YOKSA DIŞ MEKAN İÇİN Mİ UYGUN ?

Bonsai bir bitki türü değil, bir tekniğin adıdır. Hem iç hem dış mekan bitkileri kullanarak Bonsai tekniğini uygulamak mümkündür. Paspas’ın Bahçelerinde Zelkova ve Carmona gibi iç mekanlar için uygun bitkileri yanında dış mekanlar için uygun Şimşir vePitospohorum türü bitkileri de kullanmaktayız.

BONSAİ BAHÇELER

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

0