fbpx

minyatür orkide bahçeleri

Orkide kimilerine göre doğadaki en kusursuz güzellikteki çiçek. Muhteşem renkleri ve sıradışı formları ile mini orkideler  şimdi dünyaca ünlü minyatür bahçelerimizde. Bu kusursuz güzellikteki bitkileri, özenle hazırladığımız minyatür dünyanın bir parçası haline getiriyoruz.

Mor ya da pembe mini orkideler, cam ve ahşap kullanarak hazırladığımız özel orkide saksılarında kişiye özel minyatür rüya bahçelerine dönüşüyor. Bu rüya mekanlarda el yapımı minyatür ahşap mobilyalarımız ve kişiselleştirilebilen benzersiz minyatür aksesuarlar orkidelerimize eşlik ediyor.

Kişiye özel hazırlanan eşsiz bir orkide hediyesi için minyatür bahçelerdeki orkide fiyatlarını inceleyebilir,  web sitemizden online sipariş verebilir ve İstanbul içinde sevdiklerinize kolayca orkidelerimizi gönderebilirsiniz.

Paspasın Bahçeleri, Istanbul, 2022

Orkide Teraryumlarımız Neden Çok Özel ?

paspasin-bahceleri-orkide-koleksiyonu-teraryum-sevgilim-cin-3-4

TEK TEK ELDE HAZIRLANAN eşsiz FİGÜRLER

Minyatür bahçelerimizde, her birinin tasarımı için polimer kil malzemeyi Türkiye’de en iyi kullanan sanatçılar ile çalışıyoruz. Bazen aylarca süren tasarım ve prototip çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz insan ve obje figürlerini tasarımlarımızda kullanıyoruz.

Ahşap mobilyaların tamamını, aksesuarlarımızın ise çok büyük bölümünü tek tek elde hazılıyoruz. Bazen doğal minyatür çiçekleri, bazen de polimer kilden ustalıkla şekillendirilen minyatür aksesuarları kullanıyoruz.

orkide_phalaenopsis_pembemor_paspasin-bahceleri

Orkide Türleri

Orkide tasarımlarımızda çift dallı, nadiren 3 dallı mor ve pembe Phalaenopsis türünü kullanmaktayız. Phalaenopsis’in 60 doğal ve yüzlerce melez türü bulunmaktadır. Dünya üzerindeki tropikal ve subtropikal bölgelerdeki yoğun nemli ormanlar bu türün doğal yaşam alanlarını oluşturur.

Phalaenopsis’in kökleri doğal ortamında toprak altında değil, açıktadır ve klorofil içermektedir. Açıktaki bu kökler güneşe uyumlu özelliktedir ve sağlıklı, doğal kök rengi gri ve yeşil arasında değişim gösterir.

orkide_phalaenopsis_mor_paspasin-bahceleri

Orkide Bakımı

Konum: Gün içinde filtrelenmiş güçlü aydınlık ve gece boyunca iyi derecede havadar mekanlar

Sulama: Üst yüzeyin altındaki ağaç kabukları tamamen kuru ise ve köklerinin yeşil rengi grileşmeye başladıysa sulama yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla değil sadece bitkinin gerçekten su ihtiyacı olduğunda sulama yapılmalıdır.

Orkide bakımı için çok değerli detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz : https://azbitki.com/phalaenopsis

Paspasın Bahçeleri, Istanbul, 2022

0