ORKİDE TERARYUM VE MİNYATÜR BAHÇELER

Dünyaca ünlü tasarımlarımızla tanışın! Mini orkide çiçeklerleriyle hazırladığımız teraryum ve minyatür bahçelerimizi İstanbul’da aynı gün içinde teslim ediyor, uygun modellerimizi Türkiye’nin tamamına kargo ile gönderiyoruz.

Özel tasarım ahşap kaplar ve cam fanuslarda mini orkide çiçekleri ve kişiye özel aksesuarlarla eşsiz hediye teraryumlar hazırlıyoruz. Beğendiğiniz tasarıma dilediğiniz aksesuarları eklemek ya da çıkartmak da mümkün.  

Kişiye özel orkide teraryum fiyatlarımızı inceleyebilir ve online sipariş verebilirsiziniz. Orkide teraryumlarımızı aynı İstanbul içinde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Paspasın Bahçeleri, Istanbul, 2024

EN SEVİLEN ORKİDE TERARYUMLARIMIZ

ARKADAŞA HEDİYE ORKİDE - CREOLA SERİSİ
2.690 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
BANKACILAR İÇİN ORKİDE MİNYATÜR BAHÇE - CRESSIDA SERİSİ
2.650 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
BEBEK HEDİYESİ ORKİDE MİNYATÜR BAHÇE 1 - CRESSIDA SERİSİ
2.750 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ ORKİDE - CREOLA SERİSİ
2.690 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ ORKİDE TERARYUM - RIVIERA SERİSİ
3.750 & Ücretsiz Teslimat
Tüm Türkiye
DOKTORA HEDİYE ORKİDE TERARYUM - RIVIERA SERİSİ
3.750 & Ücretsiz Teslimat
Tüm Türkiye
DOKTORLAR İÇİN ORKİDE MİNYATÜR BAHÇE - CRESSIDA SERİSİ
2.650 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
DOKTORLAR İÇİN ORKİDE TERARYUM - DREAMSCAPE SERİSİ
4.850 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
KEDİ SEVERLER İÇİN ORKİDE MİNYATÜR BAHÇE - CRESSIDA SERİSİ
2.650 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
ÖĞRETMEN ORKİDE TERARYUM - DREAMSCAPE SERİSİ
4.850 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
ÖĞRETMENE HEDİYE TERARYUM - PHALAENOPSIS SERİSİ
4.250 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
ÖĞRETMENE ORKİDE TERARYUM - RIVIERA SERİSİ
4.050 & Ücretsiz Teslimat
Tüm Türkiye
SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ TERARYUM - PHALAENOPSIS
4.250 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
SEVGİLİLER GÜNÜ ORKİDE - CREOLA SERİSİ
2.990 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul
SEVGİLİYE HEDİYE ORKİDE TERARYUM - RIVIERA SERİSİ
3.750 & Ücretsiz Teslimat
Tüm Türkiye
SEVGİLİYE HEDİYE TERARYUM - DREAMSCAPE SERİSİ
4.850 & Ücretsiz Teslimat
Sadece İstanbul

ORKİDE TERARYUM KOLEKSİYONLARIMIZ

TEK TEK ELDE HAZIRLANAN FİGÜRLER

Teraryumlarımızda polimer kil malzemeyi Türkiye’de en iyi kullanan sanatçılar ile çalışıyoruz. Bazen aylar süren prototip çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz insan ve obje figürlerini tasarımlarımızda kullanıyoruz.

GERÇEK MİNYATÜR ÇİÇEKLER

Teraryum modellerimizde tek tek elde ürettiğimiz figürleri, gerçek minyatür çiçekleri ya da özel  olarak seçtiğimiz nitelikli tasarım figürleri kullanıyoru ve benzersiz kişiye özel teraryumlar tasarlıyoruz.

EL YAPIMI AHŞAP BAHÇE MOBİLYALARI

Teraryum bahçelerimizdeki mobilyaların tamamına yakını ahşap malzeme kullanılarak tek tek elde üretiliyor. Suya dayanımlı özel boyalar ile boyanıyor ve mimari maket kalitesinde minyatür mobilyalara dönüşüyor.

TERARYUM MODELLERİ

Tasarımlarımızı eşsiz minyatür aksesuarlar ile kişiselleştirebilirsiniz. Öğretmen, Doktor, Avukat, Eczacı gibi meslek temalı teraryumlar… Ya da bebek hediyesi, sevgiliniz, doğumgünü gibi özel konseptli bir teraryumlar… Dilerseniz hazır teraryum modellerimizden birini tercih edebilir ya da beğendiğiniz teraryum bahçeye siparişiniz esnasında el yapımı benzersiz aksesuarlarımızdan ilave yapabilirsiniz.

BEBEK TERARYUM

Hayata merhaba diyen erkek ve kız bebek teraryum larımızda, birer melek gibi huzurla uyuyan her biri el yapımı minicik bebeklerimiz var.

SEVGİLİYE TERARYUM

O’nu mutlu edecek el yapımı minik aşk kitapları, gerçek minyatür çiçeklerle hazırlanan vazolar… Sevgiliniz için yıldönümü, sevgililer günü için satın alacağınız teraryumlara eşsiz aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

DOĞUM GÜNÜ TERARYUM

Teraryum bahçelerimizde en az gerçekleri kadar lezzetli minyatür polimer ki pastalar kullanıyor ve O’nun için unutulmaz bir hediye teraryum hazırlıyoruz.

MESLEK KONSEPTLİ TERARYUM

Doktor teraryumu, bankacı teraryumu, öğretmen teraryumu olur mu ? Evet olur 🙂 Teraryum bahçelerimizi eczacıdan, avukata kadar her meslek gurubu için eşsiz aksesuarlarla kişiselleştirebilirsiniz.

TERARYUM BAHÇELER

TERARYUM NEDİR VE NASIL YAPILIR ?

Teraryumlar, toprak ve bitkiler kullanılarak hazırlanan minyatür ekosistemlerdir. Tamamen kapalı ya da yarı kapalı olabilirler. Kapalı sistemler su döngüsüne olanak sağlayabilirler. Fanus içindeki toprak ve bitkilerdeki nem buharlaştığında çeperlerde yoğuşarak tekrar toprağa ve bitkileri geri döner.

TERARYUM BAHÇELERİN KLASİK TERARYUMLARDAN FARKI NEDİR ?

Paspas’ın Bahçeleri, teraryumları keskin geometrik hatlarıyla modern tasarım objeleri halinde getirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle ülkemizde yaygın olarak kullanılan elma ya da armut gibi organik formlar yerine ahşap ve cam malzemelerin bir araya geldiği özel üretim hazneler kullanmaktadır. Cam hazneler, tamamen kapalı bir ekosistem oluşturmamakta ve sadece minyatür dünyayı çevreleyen ve dış dünyadan ayıran bir seperatör gibi işlev yapmaktadır.
Paspas’ın Bahçelerinin tüm ürünlerinde olduğu gibi teraryum bahçelerimizde de tek tek elde yapılan ahşap minyatür mobilyalar ve özel üretim aksesuarlar kullanılmaktadır.

Özgün tasarımlarımız ulusal ve uluslararası pek çok yayında yer almıştır. The New York Times ‘ta yer alan habere şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.nytimes.com/2012/06/07/garden/cat-bowl-size-gardens.html

TERARYUM FİYATLARI NEDİR ?

Teraryum fiyatları, büyüklüğe ve bitki türlerine göre belirlenmektedir. 22×22 cm ahşap tabana sahip, sukulent türü bitkilerle hazırlana Aquila Serisi teraryum fiyatları 295 TL’den başlamaktadır. Minyatür ağaçlar (Bonsai) kullanarak hazırladığımız yaklaşık 30cm yüksekliğe ulaşan Orion Serisi ise 699 TL den başlamaktadır.

TERARYUM BAHÇELER KARGO İLE GÖNDERİLİYOR MU ?

Paspas’ın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri minyatür bahçelerimizi Türkiye’nin her noktasına ulaştırmaktayız. Ancak teraryum bahçelerimizin dağıtımı özel kuryelerimizle sadece İstanbul içinde yapılmaktadır. Teraryum satın almak istediğinizde, sitemizden vereceğiniz İstanbul içi siparişlerinizi aynı gün sevdiklerinize ulaştırmaktayız. İstanbul dışına kargo gönderimi olan ürünler için diğer kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

TERARYUM BAHÇE SİPARİŞİMİ NASIL VEREBİLİRİM ?

Web sitemiz üzerinden dilediğiniz tema / konseptte hazırlanan teraryumu online olarak ister aynı gün isterseniz ileri bir tarih için sipariş verebilirsiniz. Teraryum bahçenizde yer alacak minyatür tabela, hediye notunuz gibi kişiselleştirme bilgilerini sipariş adımlarınızda girebilirsiniz. Ayrıca mevcut temalar üzerine dilediğiniz teraryum minyatürlerini seçerek ekleme yapabilirsiniz.