fbpx

Keskin geometrik hatlarıyla klasik teraryumların ve cam hazneleri ile minyatür bahçelerin çok ötesinde. Yepyeni tasarımımız “Teraryum Bahçeler” ile tanışın !

Paspasın Bahçeleri tasarımı özel üretim ahşap kaplarında, canlı bitkiler, el yapımı mobilyalar ve eşsiz aksesuarlar hazırladığımız yepyeni “teraryum bahçeler” şimdi Orion ve Aquila Serileri ile web sitemizde.

Teraryum bahçelerimizi İstanbul içinde aynı gün özel kuryelerimizle sevdiklerinizin masalarına ulaştırıyoruz. Paspasın Bahçeleri, Istanbul, 2022

TERARYUM BAHÇELER NEDİR ? NASIL YAPIYORUZ ?

Teraryum bahçeler, Paspas’ın Bahçeleri tarafından tasarlanan ve üretilen özel ahşap tabanlı ve cam hazneli minyatür bahçelerdir. Elma, armut formlarındaki cam fanuslar yerine keskin geometrik formlarda daha yalın ve modern tasarımlı teraryumlar hedeflenerek üretilmişlerdir.

Teraryum bahçelerimizde, canlı bitkileri ve özenle tek tek elde hazırladığımız eşsiz Paspas’ın Bahçeleri minyatür aksesuarlarını kullanıyoruz. Kullandığımız tek bir Carmona ya da Zelkova bonsai-yi bazen yüzlerce bitki arasından seçiliyor, sukulentlerimizi Türkiye’nin konusunda en başarılı üreticileri ile çalışarak temin ediyoruz. Tüm teraryum bahçelerimizde canlı bitkileri, ahşap minyatür mobilya ve akseuarları mimarlık formasyonumuzla doğru ölçek ilişkisini gözeterek bir araya getiriyoruz.

Teraryum için minyatür insan figürleri

TERARYUMLARIMIZDA TEK TEK ELDE HAZIRLANAN FİGÜRLER VAR

Teraryum bahçelerimizde, her birinin tasarımı için polimer kil malzemeyi Türkiye’de en iyi kullanan sanatçılar ile çalışıyoruz. Bazen aylarca süren tasarım ve prototip çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz insan ve obje figürlerini tasarımlarımızda kullanıyoruz.

Teraryum el yapımı özel minyatür çiçeklerinin hazırlanışı

Gerçek Minyatür Çiçekler

Teraryum bahçelerimizdeki ahşap mobilyaların tamamını, aksesuarlarımızın ise çok büyük bölümünü tek tek elde hazılıyoruz. Bazen doğal minyatür çiçekleri, bazen de polimer kilden ustalıkla şekillendirilen minyatür aksesuarları kullanıyoruz.

TERARYUM MODELLERİ

Tasarımlarımızı eşsiz minyatür aksesuarlar ile kişiselleştirebilirsiniz. Öğretmen, Doktor, Avukat, Eczacı gibi meslek temalı teraryumlar… Ya da bebek hediyesi, sevgiliniz, doğumgünü gibi özel konseptli bir teraryumlar… Dilerseniz hazır teraryum modellerimizden birini tercih edebilir ya da beğendiğiniz teraryum bahçeye siparişiniz esnasında el yapımı benzersiz aksesuarlarımızdan ilave yapabilirsiniz.

Teraryum ve bonsai minyatür bebek figürü

Bebek Teraryum

Hayata merhaba diyen erkek ve kız bebek teraryum larımızda, birer melek gibi huzurla uyuyan her biri el yapımı minicik bebeklerimiz var.

Teraryum için minyatür aşk temalı figürler

Sevgiliye Teraryum

O’nu mutlu edecek el yapımı minik aşk kitapları, gerçek minyatür çiçeklerle hazırlanan vazolar… Sevgiliniz için yıldönümü, sevgililer günü için satın alacağınız teraryumlara eşsiz aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Minyatür pasta figürü

Doğum günü Teraryum

Teraryum bahçelerimizde en az gerçekleri kadar lezzetli minyatür polimer ki pastalar kullanıyor ve O’nun için unutulmaz bir hediye teraryum hazırlıyoruz.

Minyatur Bahce - Tip Bayrami - Kitap (2)

Meslek Konseptli Teraryum

Doktor teraryumu, bankacı teraryumu, öğretmen teraryumu olur mu ? Evet olur 🙂 Teraryum bahçelerimizi eczacıdan, avukata kadar her meslek gurubu için eşsiz aksesuarlarla kişiselleştirebilirsiniz.

TERARYUM BAHÇELER

TERARYUM NEDİR VE NASIL YAPILIR ?

Teraryumlar, toprak ve bitkiler kullanılarak hazırlanan minyatür ekosistemlerdir. Tamamen kapalı ya da yarı kapalı olabilirler. Kapalı sistemler su döngüsüne olanak sağlayabilirler. Fanus içindeki toprak ve bitkilerdeki nem buharlaştığında çeperlerde yoğuşarak tekrar toprağa ve bitkileri geri döner.

TERARYUM BAHÇELERİN KLASİK TERARYUMLARDAN FARKI NEDİR ?

Paspas’ın Bahçeleri, teraryumları keskin geometrik hatlarıyla modern tasarım objeleri halinde getirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle ülkemizde yaygın olarak kullanılan elma ya da armut gibi organik formlar yerine ahşap ve cam malzemelerin bir araya geldiği özel üretim hazneler kullanmaktadır. Cam hazneler, tamamen kapalı bir ekosistem oluşturmamakta ve sadece minyatür dünyayı çevreleyen ve dış dünyadan ayıran bir seperatör gibi işlev yapmaktadır.

Paspas’ın Bahçelerinin tüm ürünlerinde olduğu gibi teraryum bahçelerimizde de tek tek elde yapılan ahşap minyatür mobilyalar ve özel üretim aksesuarlar kullanılmaktadır. Özgün tasarımlarımız ulusal ve uluslararası pek çok yayında yer almıştır. The New York Times ‘ta yer alan habere şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.nytimes.com/2012/06/07/garden/cat-bowl-size-gardens.html

TERARYUM FİYATLARI NEDİR ?

Teraryum fiyatları, büyüklüğe ve bitki türlerine göre belirlenmektedir. 22×22 cm ahşap tabana sahip, sukulent türü bitkilerle hazırlana Aquila Serisi teraryum fiyatları 295 TL’den başlamaktadır. Minyatür ağaçlar (Bonsai) kullanarak hazırladığımız yaklaşık 30cm yüksekliğe ulaşan Orion Serisi ise 699 TL den başlamaktadır.

TERARYUM BAHÇELER KARGO İLE GÖNDERİLİYOR MU ?

Paspas’ın Bahçeleri olarak 2007 yılından beri minyatür bahçelerimizi Türkiye’nin her noktasına ulaştırmaktayız. Ancak teraryum bahçelerimizin dağıtımı özel kuryelerimizle sadece İstanbul içinde yapılmaktadır. Teraryum satın almak istediğinizde, sitemizden vereceğiniz İstanbul içi siparişlerinizi aynı gün sevdiklerinize ulaştırmaktayız. İstanbul dışına kargo gönderimi olan ürünler için diğer kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

TERARYUM BAHÇE SİPARİŞİMİ NASIL VEREBİLİRİM ?

Web sitemiz üzerinden dilediğiniz tema / konseptte hazırlanan teraryumu online olarak ister aynı gün isterseniz ileri bir tarih için sipariş verebilirsiniz. Teraryum bahçenizde yer alacak minyatür tabela, hediye notunuz gibi kişiselleştirme bilgilerini sipariş adımlarınızda girebilirsiniz. Ayrıca mevcut temalar üzerine dilediğiniz teraryum minyatürlerini seçerek  ekleme yapabilirsiniz.

0