HİKAYEMİZ!

İstediği mesleğin eğitimini almış şanslı insanlardanız.

Büyük bir heves ve tutku ile mimarlık okuduk ve uzun yıllar çalıştık. Fakat zamanla mimarlık, kurumsal hayatla birleşince başka bir “iş”e dönüştü. Biz de gündüzleri içinde kaybolduğumuz “büyük” alışveriş merkezi, otel, konut, fabrika projelerinin arasında kendimize “küçük” bir kaçış noktası bulduk : Bitkilerdeki eşsiz tasarımı ve güzelliği farkettik.

Paspasın Bahçeleri, doğaya duyduğumuz hayranlık ve aldığımız tasarım formasyonunun birleşmesi ile oluşan bir projedir.

Herşey, kedimiz Paspas`ın mama kaplarında minik bonsailer yetiştirme denemelerimizle başladı.
Zamanla bu minik bonsailerin etrafında şekillenen dünyayı keşfettik. Minyatür Bahçe adını verdiğimiz bu dünyaları arkadaşlarımıza hediye etmeye başladıktan sonra olaylar çok hızlı gelişti. Türkiye`de ve hatta Dünyada ilk kez üretilen bu küçük mekanların ünü ilk müşterilerimizin ve medyanın da desteği ile artmaya başladı.

Kedimiz Paspas, aramızdan ayrıldıktan birkaç ay sonra The New York Times Gazetesinde bahçelerimizle ilgili bir haber yayınlandı ve Paspas`ın Bahçeleri`nin hikayesi uluslararası medyada da geniş yer aldı.

2007 yılından beri Türkiye`nin her noktası için binlerce bahçe hazırladık. İstanbul, Caddebostan`daki küçük atölyemizde minik bahçeler üretmeye ve Paspas`ın çevresine yaydığı huzuru bahçelere yansıtarak anısını ve adını yaşatmaya devam ediyoruz.

1998 yılında YTU Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılında ITU`de “Mimarlık ve Edebiyat” konusundaki yüksek lisansını tamamladı.

NSMH, Tabanlıoğlu ve DB Architects gibi tanınmış mimarlık ofislerinde yaklaşık 15 yıl mimarlık yaptı. YTU Mimarlık Fakültesinde misafir jüri üyesi olarak görev aldı.

Mimarlık faaliyetlerine paralel olarak 2007 yılında minyatür bahçelerle ilgilenmeye başladı ve Emre Özberk`le birlikte Paspasın Bahçeleri`ni kurdu.

2002 yılında Norveç’n Sarpsborg kentinde doğdu.

İIk minyatür bahçeler, Paspas hayattayken onun mama kaplarında doğdu.
Bahçelerin tanıtımında modelik yaparak projenin en önemli destekçilerinden oldu. 2011 yılında aramızdan ayrıldı.

1998 yılında YTU Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılında ITU`de “Mimarlıkta Yalınlık” konusundaki yüksek lisansını tamamladı.
Bilgi Üniversitesi`nin Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü “Tasarım Kültürü ve Yönetimi” programının ilk mezunlarından biri oldu.

NSMH, Tabanlıoğlu ve Foster+Partners gibi tanınmış ulusal ve uluslararası firmalarda yaklaşık 15 yıl mimarlık yaptı.

Mimarlık faaliyetlerine paralel olarak 2007 yılında minyatür bahçelerle ilgilenmeye başladı ve Ayşegül Uğurlu ile birlikte Paspasın Bahçeleri`ni kurdu.